.

21 Temmuz 2017 Cuma

Kabuk Adam-Aslı Erdoğan

Herkese Merhaba Temmuz Ayında bitirdiğim 3.kitapta kabuk adam oldu. Tavsiye listeme bir kitap ve bir yazar daha eklendi diyebilirim. Ama önce yazarın diğer kitaplarını da okumalıyım. Bu yazarın ilk kitabıymış ve bu kitapla yüksek bir başarı elde etmiş. Hatta yazar geleceğin en iyi 50 yazarı arasında gösteriliyor. Peki kabuk adam neyi kanu alıyor, kitapta ne anlatılıyor? . . 📚İsminden de anlaşılacağı gibi baş karakteri kabuk adamı konu alan bir hikaye. New yokta fizikçi olarak çalışan bir Türk kadın yaz tatili için bir grup fizikçiyle birlikte Karayiplere tatile gidiyor. Eski bir balerin ve öykü yazarı olarakta tanımlanıyor kitapta. Ada da herkes keyif sürerken,yazar kendi ortamındaki insanları kendine zıt olarak görüyor ve Karayiplerdeki insanlarla yakınlaşmaya başlıyor. Bunlardan biri de siyahi kabuk adam. Diğerlerinden de farklı olarak kabuk adam'a karşı farklı duygular besliyor. . . 📚
İmkansız bir aşk var ama toplumsal açıdan, kültürel açıdan. Irk ayrımı, kültür, egzotik şeyler gibi unsurlar yer almış kitapta. Gidilen geziden yerler çok güzel anlatılmış, sanki okumuyor orda yaşıyorsunuz, kitabın içine giriyorsunuz.
Karayiplerde geçen büyülü ortam ve gizemli adamın merak uyandıran hikayesi diyebiliriz kitaba.Yine de ne yazsam yetmeyecek şuraya okuyup kitabı yaşayın en iyisi. Ama gözden kaçırmayın, görmezden gelmeyin mutlaka okuyun.. Ben çok beğendim.. Tavsiye ederim..

Düzenleme

back to top .